Kontakt

Kontaktoplysninger på ELLE-redaktionen:

 

Editor-in-chief: Cecilie Ingdal / cecilie.ingdal @ elle.dk

Editor: Marie Louise Wedel bruun / malou.wedelbruun @ elle.dk

Senior Art Director: Stine Tidselbak Jacobsen / stine.jacobsen @ elle.dk

Fashion Director: Josephine Aarkrogh / josephine.aarkrogh @ elle.dk

Beauty Director: Anne P / anne.pedersen @ elle.dk

Digital Director: Laura Lawaetz (pt. på barsel). Rose Maria Boelsmand / rose.boelsmand @ elle.dk

Style Director: Mie Juel / mie.juel @ elle.dk

Interior Director: Mette Skjødt Strandberg / mette.skjoedt @ elle.dk

Fashion Editor: Johanne Brostrøm / johanne.brostroem @ elle.dk

Digital Editor: Emilie Bech Zerlang / emilie.zerlang @ elle.dk

Project Manager & Health Editor: Stephanie Bang / stephanie.bang @ elle.dk

Journalist: Maria Frederikke Munch Thorgaard / maria.frederikke.munch.thorgaard @ elle.dk

 

Annoncer:

Annoncedirektør: Ene Charlotte Krogh

Salgschef: Maj-Britt Brochner-Mortensen / maj-britt.mortensen @ aller.dk

Senior Key Account: Charlotte juhl / charlotte.juhl @ elle.dk

Key Account: Kasper Smith / kasper.smith @ elle.dk

 

Praktikanter på ELLE

 

Praktikant i ELLEs modeafdeling: På ELLE har vi 2 modepraktikanter ansat 6 måneder af gangen, og vi søger løbende. Du kan læse mere om stillingen som modepraktikant på ELLE her.

Praktikant i ELLEs digitalafdeling: I ELLEs digitalafdeling har vi ansat 2 digitalpraktikanter ad gangen i 5-6 måneder med start i januar/august. Du kan læse mere om stillingen som digitalpraktikant på ELLE her

 

Hvis du har spørgsmål eller feedback så vælg et emne og skriv meget gerne en kommentar til os i kommentarfeltet nedenfor.

CAPTCHA
Spørgsmålet skal hjælpe os med at forhindre automatiske spam beskeder.