Velgørenheds-webshopping
mandag 7.11.11
- Af Kia Wilkenloh
Oktober var brysternes måned, og i november markerer vi støtten til kampen mod AIDS. Men udover brystkræft og AIDS, er der også mange andre gode formål at støtte.
Vi har fundet nogle af alle de lækre ting, som kan købes rundt omkring på de forskellige webshops, og hvor I samtidig støtter en god sag - og sager at støtte, er der nok af! Så alt efter om du ønsker at støtte de fattige børn i Vietnam, kampen mod AIDS, Danmarks natur eller noget helt fjerde, så har vi fundet en masse spændende ting til dig.
Klik videre i galleriet og læs om de forskellige projekter…
Amnesty
Vinteren er for alvor på vej, og det er blevet tid til at finde bløde lys og tæpper frem, så der kan hygges i de mørke timer. Med disse fire lys fra Amnesty, kan du nyde en hyggelig aften med levende lys, og samtidig støtte en god sag.
Amnesty International arbejder for en verden, hvor hvert eneste menneske nyder alle de menneskerettigheder, som er nedfældet i Verdenserklæringen om Menneskerettigheder og de internationale menneskerettighedskonventioner og -standarder.
Lys til 50 kr.
Køb dem her.